EUCHARYSTYCZNY RUCH MŁODYCH

Ogólnopolskie spotkanie moderatorów ERM w Poznaniu

18 LUTEGO 2020 roku w Sali Konferencyjnej Kurii Poznańskiej odbyło się drugie już spotkanie diecezjalnych moderatorów ERM z Dyrektorem krajowym ERM ks. Grzegorzem Wiśniewskim. Byli wśród nich nowi moderatorzy, którzy rozpoczynają swoją posługę w ERM. Księża reprezentowali 16 diecezji:

  • DIECEZJA DROHICZYŃSKA – ks. Grzegorz Konopacki
  • DIECEZJA KALISKA – ks. Łukasz Luźny
  • ARCHIDIECEZJA KATOWICKA – ks. Grzegorz Wiśniewski
  • DIECEZJA KIELECKA – ks. dr Sylwester Robak
  • DIECEZJA LEGNICKA – ks. Damian Skrzypek, ks. Przemysław Rogusz
  • ARCHIDIECEZJA POZNAŃSKA – ks. Marcin Nowak
  • ARCHIDIECEZJA PRZEMYSKA – ks. Witold Orzechowski
  • ARCHIDIECEZJA WROCŁAWSKA – ks. Eryk Dobrzański
  • DIECEZJA ZIELONOGÓRSKO-GORZOWSKA – ks. Bartłomiej Rybacki

Nie był obecny ks. Rafał Ziemann  –  archidiecezja gdańska, ks. Robert Matys – archidiecezja białostocka, ks. Tomasz Grzywiński  – diecezja elbląska, ks. Jarosław Orliński –  diecezja łowicka, ks. Grzegorz Matynia – archidiecezja łódzka, ks. Mateusz Kubusiak – diecezja świdnicka

Z radością i ogromną uwagą przyjęliśmy skierowane do nas słowo, ks. Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego – Przewodniczącego Episkopatu. Były to słowa zachęty do owocnego, cierpliwego i roztropnego zaangażowania się w tworzenie nowych wspólnot ERM na terenie swoich diecezji.

Ks. Arcybiskup serdecznie pozdrowił wszystkie wspólnoty ERM!

Rok 2020 to 95 rocznica powstania pierwszego koła Krucjaty Eucharystycznej w Pniewach.( 1 stycznia 1925). Ks. Marcin Nowak, poznański moderator diecezjalny, zaprosił wszystkie wspólnoty z całej Polski do udziału w diecezjalnym Dniu Wspólnoty 18 kwietnia 2020 r. do Pniew. Będzie to również okazja do podziękowania za 100 lat istnienia Zgromadzenia Sióstr Urszulanek SJK oraz możliwość uzyskania odpustu zupełnego.

Najbliższe ODW odbędzie się na Polach Lednickich koło Gnieznach w ramach „Lednicy Dziecka”. Najważniejsze informacje zostaną podane wkrótce na stronie www.erm.pl.

Na czas Wielkiego Postu szeroko otwartego serca, dobrej realizacji postanowień łącząc się w modlitwie.

                                                           Dyrektor  ERM – ks. Grzegorz Wiśniewski   

MODLITWA WSPÓLNOT ERM O POKÓJ NA UKRAINIE. W KAŻDY CZWARTEK O GODZINIE 20.15 NA STRONIE PARAFII pw. BOŻEGO CIAŁA I ŚW. BARBARY W RYBNIKU

WARTO ZAPRRENUMEROWAĆ!

CZTERY KĄTY I PIEC PIĄTY

WIADOMOŚCI ERM

LICZYMY NA TWOJĄ POMOC!

Stowarzyszenie "Dorośli dla Dzieci"

KRS 0000222915

STOWARZYSZENIE "DOROŚLI DLA DZIECI"

WIADOMOŚCI ERM