ODW 2018: zdjęcia

+

Króluj nam Chryste!

Cóż to był za czas! Na trzy czerwcowe dni Ogólnopolskie Dni Wspólnoty stały się tematem nr 1 dla około 350 ERM-itów, Animatorów oraz Wolontariuszy, a także dla dużego grona mieszkańców Chojnowa oraz Legnicy (choć dla niektórych były „na tapecie” już kilka miesięcy wcześniej!).

Pomimo drobnych przeszkód udało nam się dotrzeć do Legnicy, w piątek 1 czerwca. Tam rozpoczęliśmy nasze spotkanie w Katedrze pw. Św. Ap. Piotra i Pawła. Chwilę potem wyruszyliśmy z pieśnią i modlitwą na ustach do Sanktuarium Św. Jacka, gdzie z ogromną radością oczekiwał nas tamtejszy Ksiądz Proboszcz, który też przybliżył nam wydarzenia związane z cudem eucharystycznym. Nie zabrakło też symbolicznego cukierka z okazji Dnia Dziecka :) Następnie odbyła się uroczysta Msza Święta, której przewodniczył bp Zbigniew Kiernikowski.

Pełni radości udaliśmy się do Chojnowa, gdzie przez dwa następne dni czekały na nas kolejne atrakcje. Najważniejszym punktem każdego dnia była Eucharystia, na którą zbieraliśmy się w Kościele pw. Św. Ap. Piotra i Pawła – miejscu, w którym znajdują się relikwie błogosławionej Imeldy Lambertini.

W sobotnie popołudnie mogliśmy jeszcze bliżej poznać tę małą choć wielką dziewczynkę! A wszystko za sprawą gry terenowej, z której jednocześnie poznaliśmy najważniejsze miejsca Chojnowa. Gra zakończyła się koncertem zespołu Dubska, przy którym bawił się każdy – młodszy i starszy ERM-ita, Animator czy Wolontariusz.

Wieczór powitał mieszkańców Chojnowa niespodzianką – koncertem przygotowanym specjalnie dla nich przez Eucharystyczny Ruch Młodych. Tym koncertem pokazaliśmy, że Polacy oraz ERM-ici są i do tańca i do różańca – śpiewaliśmy, tańczyliśmy, wysłuchaliśmy opowiastki o bł. Imeldzie, by na koniec stanąć wspólnie do modlitwy i powierzać Bogu nas oraz naszą Ojczyznę.

Niedziela również obfitowała w przeżycia (i to nie tylko te związane z przedwyjazdowymi porządkami J). Dzień zaczęliśmy wcześniej niż zwykle, ale nie mniej ochoczo! W Miejskim Ośrodku Kultury czekali bowiem na nas wyjątkowi goście. Grupa młodzieży spotkała się z panem Łukaszem Góralskim z Ruchu Czystych Serc, który mówił o tym, dlaczego liczy się tylko Miłość, dlaczego by kochać drugiego muszę też pokochać siebie oraz obalał mity na temat miłości, którymi zasypuje nas dzisiejszy świat i media.

Natomiast grupa młodsza spotkała się z panią Małgorzatą Swędrowską, dzięki której poznała Ukrytych Bohaterów Odsieczy Wiedeńskiej.

Po Eucharystii oraz obfitym obiedzie nadszedł czas pożegnań. Ciepłe słowa, uściski i obietnice „Do zobaczenia za rok!” My więc także mówimy Wam DO ZOBACZENIA, a już teraz możemy zdradzić, że na przyszłoroczne spotkanie zaprosiła nas… Włodawa! Koniecznie sprawdźcie na mapie, w której części Polski odbędzie się MDW 2019 :)

A żeby nie być gołosłownym, zapraszamy do obejrzenia fotorelacji ze spotkania, która dostępna jest w linku poniżej.

https://drive.google.com/open?id=1MP1vLC9EY_p0Td32qiZ29zglECBrZoXs 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

1% a tyle dobra!

Czekamy na Twoją pomoc!

 

Stowarzyszenie "Dorośli dla Dzieci"

KRS 0000222915


Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku


Dodaj wiadomość

Zachęcamy do redagowania naszej strony! Piszcie o Waszych wspólnotach, spotkaniach, ogniskach, wyjazdach itp. Można również publikować ogłoszenia, np. zaproszenia na spotkania Waszego ERM-u.
Dodaj tekst na stronę!