MDW Kalisz 2017 - AKTUALIZACJA WARSZTATÓW

+

Kochani!

Poniżej lista warsztatów NAJBARDZIEJ AKTUALNA. Pod spodem informacja ile zostało jeszcze miejsc na każdy.

Tegoroczne warsztaty zebraliśmy w kluczu Wpierw, nim zamieszkali razem... Co się za tym kryje?


1. Stolarski "WARSZTAT ŚW. JÓZEFA"

„Tam heblował, tu piłował, tam wełenkę zwijał, nosił wodę, rąbał drzewo i gwoździe przybijał” – śpiewamy o Jezusie w dziecięcej piosence… Skąd On to miał? Od kogo się uczył i komu pomagał? TACIE! Ale ziemskiemu :)
Jeśli chcesz doświadczyć, jak pracował św. Józef w swoim warsztacie
i uczyć się Jego zadań, zadań mężczyzny, męża, ojca,głowy rodziny – ten warsztat jest dla Ciebie!
BRAK MIEJSC!!!


2. Surwiwalowy "JÓZEFIE, UCHODŹ DO EGIPTU!"

Jak orientować się w przestrzeni i czasie? Jak się odnaleźć „uciekając 
do Egiptu”? Jak przetrwać w warunkach dalekich od wygody XXI wieku? 
Św. Józef poradził sobie rewelacyjnie ponad 2000 lat temu – przyjdź na warsztat i zobacz, że Ty także sobie poradzisz i śladem św. Józefa świetnie się tego nauczysz!
BRAK MIEJSC!!!

3. Medyczny "MIŁOSIERNY SAMARYTANIN"

Wolisz być kapłanem, lewitą, czy człowiekiem z Samarii?
Nie bądź obojętny na ludzkie nieszczęście i nie daj się ogarnąć lękowi!
Jeśli chcesz dowiedzieć się, jak udzielić pierwszej pomocy, dobrze się przy tym bawiąc wdrażając teorię w praktykę – tu masa wrażeń i ćwiczeń wypełni Ci warsztatowy czas!
Dodatkowo dowiesz się jak skompletować 
podstawową apteczkę oraz jak dbać o odporność bez farmakologii.

BRAK MIEJSC!!!

4. Hafciarsko-szydełkowy

Hmm… Jak przyozdobić serwetkę, by tchnąć w nią nowe życie? Tu możesz nauczyć się, jak wyhaftować podstawowe wzory! A gdyby jeszcze sięgnąć po szydełko i niczym Maryja, opiekunka domowego ogniska, tworzyć piękne rękodzieło? 
Zapraszamy!
Liczba miejsc: 1

5. Muzyczno-wokalny "HISTORIA NUTAMI PISANA"

„Kto śpiewa modli się dwa razy…” J Kościół żywy, to kościół AKTYWNY, śpiewający, głośny w jak najlepszym znaczeniu tego słowa! Eucharystia recytowana ma swój urok, ale nie taka jej istota! Nauczmy się śpiewać już tu na ziemi, żeby przy chórach anielskich nie było w niebie wstydu! ;)

WAŻNE! Uczestnicy warsztatów proszeni są o zabranie ze sobą własnych instrumentów.

BRAK MIEJSC!!!

6. Liturgiczny "W POKORNEJ SŁUŻBIE"

Czym jest „zestaw małego księdza” i jak go używać? Co to są ampułki, patena, czy puryfikaterz? Dlaczego trzeba dbać o jakość czytanego Słowa na Mszy Świętej, by absolutnie nie czytać Go „z marszu”? Teoria i praktyka zaprawione dykcyjnymi wyzwaniami czekają na Ciebie!
Liczba miejsc: 5

7. Biżuteryjny "OZDOBY DLA KRÓLOWEJ"

"Ładnie ubrana kobieta to najlepsze narzędzie ewangelizacji" (o. J. Badeni) Czy Maryja nosiła biżuterię? Czy kolczyki dobrane kolorystycznie do różańca to zgorszenie? Jak być kobiecą w prawdziwym, czystym znaczeniu tego słowa? Na te warsztaty zapraszamy wszystkie dziewczęta pragnące stworzyć własne zestawy biżuteryjne.
BRAK MIEJSC!!!

8. Animacyjny "NA WESELU BYŁA TEŻ MARYJA"

"Bądź radosny, ale niech to będzie radość szczera, wypływająca ze świadomości wolnej od grzechu." (św. J. Bosko) Maryja z Jezusem także bywali na weselach! Z pewnością nie podpierali ścian! ;) Ten warsztat czeka na amatorów dobrej zabawy! Jak ją „rozkręcić” i rozruszać towarzystwo? Przyjdź i sprawdź!

Liczba miejsc: jeszcze kilka ;)

9. Flagowania

Możesz tańczyć, możesz śpiewać 
żeby Boga tak uwielbiać. 
Ale spróbuj też flagami 
po warsztatach razem z nami.

BRAK MIEJSC!!!

10. Historyczny "HISTORIA MAGISTRA VITAE"

Historia nauczycielką życia… Myślisz, że to przeżytek? Na myśl o sprawdzianie z historii włosy Ci się jeżą? Nie martw się! Przyjdź i spojrzyj na to z innej perspektywy! Na czas przyjazny, fascynujący, pełen przygód, ekscytujących zwycięstw i pouczających klęsk  w naszych dziejach zapraszamy każdego, komu na sercu leży Ojczyzna, a w niej miejsce każdego rodaka.
Nie odbędzie się z powodu niedostatecznej ilości chętnych.

11. Kaligraficzny "NA POCZĄTKU BYŁO SŁOWO..."

Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztowała średniowieczna książka, co to jest minuskuła oraz jeśli chcesz doświadczyć, czy trudno jest kaligrafować przy użyciu pióra maczanego w atramencie – te warsztaty są dla Ciebie! Jednym z tych efektów będzie fragment Pisma Świętego pisany gotykiem i ozdobiony kolorowymi atramentami –można go będzie ofiarować komuś w prezencie lub zatrzymać dla siebie. 
BRAK MIEJSC!!!

12. Teatralny

Lubisz wcielać się w różne postaci, przebierać się i odgrywać kogoś, kim nie jesteś, to zapraszamy cię na zajęcia teatralne. Tu dowiesz się więcej o reżyserii, scenografii i grze aktorskiej. Fundamentem do zgłębiania tych treści będzie Słowo Boże. 
BRAK MIEJSC!!!

13. Fotograficzny "DOBRZE WIDZI SIĘ TYLKO SERCEM"

Jak uwiecznić na zdjęciu piękno nie tylko zewnętrzne? Jak patrzeć na drugiego człowieka biorąc wzór ze św. Józefa? Co zrobić, aby moje zdjęcie przemówiło? - To nasz cel. Jeśli masz aparat fotograficzny i chęć udoskonalenia kunsztu fotografa – to warsztat dla Ciebie.

WAŻNE! Osoby biorące udział w warsztacie proszone są o wzięcie własnego aparatu.

BRAK MIEJSC!!!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

1% a tyle dobra!

Czekamy na Twoją pomoc!

 

Stowarzyszenie "Dorośli dla Dzieci"

KRS 0000222915


Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku


Dodaj wiadomość

Zachęcamy do redagowania naszej strony! Piszcie o Waszych wspólnotach, spotkaniach, ogniskach, wyjazdach itp. Można również publikować ogłoszenia, np. zaproszenia na spotkania Waszego ERM-u.
Dodaj tekst na stronę!

Wasze komentarze