MDW 2017 - KONKURS - ZADANIE 2

Drodzy Animatorzy! Kochani ERM-ici!

Dziś poczułam pierwszy zapach wiosny, a to wszystko za sprawą coraz bardziej postępujących przygotowań do kwietniowo-majowego spotkania w Kaliszu :) Wraz ze zbliżającym się MDW nadchodzi kolejna porcja informacji o konkursie. Drugim zadaniem jest zapoznanie się z książką E. Hanter "Zwycięstwa Różańcowe", o czym pisałam również w wiadomości mailowej. Teraz nadeszła pora przedstawienia pytań do książki.

Oto one:

 1. Jakie wydarzenie wpłynęło na ustanowienie święta Matki Bożej Zwycięskiej? Kto ustanowił to święto, jaka jest jego data i jaka jest jego dzisiejsza nazwa?
 2. Chocim 1621, Częstochowa 1655, Wiedeń 1683, Warszawa 1920. Co łączy te miejsca i daty?
 3. Losy bitwy rozstrzygają żołnierze/rycerze. Jednak nie są oni jedynymi bohaterami. Kogo można uznać za ukrytego bohatera Zwycięstw Różańcowych?
 4. Jakie są trzy podstawowe rozkazy Maryi, pozwalające zostać jej rycerzem?
 5. Na czym polega poświęcenie się Niepokalanemu Sercu Maryi? jakie obietnice składa Matka Boża w zamian?
 6. Czym jest niewidzialna linia obrony za przyczyną Maryi? Kto może być jej współtwórcą?
 7. Głównym zadaniem Rycerzy Maryi jest obrona przed złem moralnym. Dlaczego obrona przed złem, zgorszeniem moralnym jest dla Maryi tak ważna?
 8. Najświętsza Maryja Panna objawiła się na przestrzeni wieków w wielu miejscach (warto je znać), osobom skromnym, pokornym, o czystym sercu. Dlaczego wybierała właśnie takie osoby?
 9. Do czego wzywała Maryja podczas objawień?
 10. Na mapie wielkości A3 zaznaczcie miejsca, gdzie dokonały się Zwycięstwa Różańcowe. Co Europa zawdzięcza Polakom?
 11. Każdy rycerz posiada broń i tarczę. Jako Rycerze Maryi przywieźcie na MDW własny oręż, o którym dowiedzieliście się z książki "Zwycięstwa Różańcowe".

Mam nadzieję, że odpowiedź na te pytania będzie czystą formalnością, ponieważ każda osoba w Waszych wspólnotach zna te historie niemal na pamięć :) Gotowe odpowiedzi proszę przesłać na adres Sekretariatu:

Sekretariat ERM
ul. Taczaka 7/16
61-818 Poznań

Na rozwiązania czekamy do 19 marca (liczy się data stempla pocztowego).

Podczas finału konkursu, na MDW w Kaliszu, zmierzą się ze sobą wspólnoty, które osiągną najwyższy wynik w tym konkursie. Z każdej wspólnoty wylosujemy osobę, która odpowie na nasze pytania związane z tematyką zadania pierwszego i drugiego, dlatego bądźcie przygotowani! :)

Pozostaje mi tylko życzyć POWODZENIA!

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

1% a tyle dobra!

Czekamy na Twoją pomoc!

 

Stowarzyszenie "Dorośli dla Dzieci"

KRS 0000222915


Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku


Dodaj wiadomość

Zachęcamy do redagowania naszej strony! Piszcie o Waszych wspólnotach, spotkaniach, ogniskach, wyjazdach itp. Można również publikować ogłoszenia, np. zaproszenia na spotkania Waszego ERM-u.
Dodaj tekst na stronę!

Wasze komentarze