Wspomnienia po MDW :)

 W dniach od 30 kwietnia do 3 maja 2015 r. odbyły się Ogólnopolskie Dni Młodzieży ERM w Sieradzu, w których udział wzięli Członkowie Eucharystycznego Ruchu Młodych. Zjazd ten zorganizowały Siostry Urszulanki na terenie Zespołu Szkół Katolickich w Sieradzu.

W trakcie Ogólnopolskich Dni Młodzieży  uczestnicy m.in.: wspólnie gromadzili się na Eucharystii, spotykali się w kościele
na modlitwach, wysłuchali konferencji ks. Krzysztofa Herbuta o mocy Słowa Bożego.

 Podczas tych spotkań odbywały się warsztaty. ERM-owicze mogli wybrać spośród szerokiej oferty, w której znalazły się: warsztat taneczny, teatralny, dziennikarski, liturgiczny,  uwielbieniowy, fotograficzny, kaligraficzny, warsztat sztuki walki duchowej, plastyczny, biżuteryjny i reklamy Słowa Bożego. Każdy warsztat był charakterystyczny i wyjątkowy: podczas ich trwania nastolatkowie udoskonalali swoje zainteresowania i umiejętności.

 Niezapomnianymi wydarzeniami były także wspólne pogodne wieczory, niespodzianka w postaci tortu urodzinowego Świętej Urszuli, prezentacja dorobku naszych warsztatów, marsz dla Jezusa ulicami Sieradza z flagami, śpiewem i okrzykami.

 Wszystkie dni były tak zorganizowane, aby dać szansę uczestnikom na zwiększenie swojej więzi z Panem Bogiem. Mamy nadzieję, że owoce tego spotkania są w Was coraz większe!

 Czekamy na Wasze wspomnienia! Co zapamiętaliście najbardziej? Co Was poruszyło? Napiszcie!   

 

Uczestnicy Warsztatu Dziennikarskiego:

Marta Micuła
Julia Giernalczyk
Weronika Grzegorek
Oliwia Frątczak
Dominika Łuczak
Julia Michalak
Karolina Sipka-Dudkowska
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

Komentarze  

 
#13 Dalton 2019-03-15 18:39
Hello! I just wanted to ask if you ever have any issues
with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing months of hard
work due to no back up. Do you have any methods to prevent
hackers?

Feel free to visit my web-site: kankusta duo cheap online dosage side effects: https://engb.runewsline.com/slim/839/kankusta-duo-cheap-online-dosage-side-effects/
Cytować
 
 
#12 Sekretariat ERM 2015-05-11 08:41
cd. 2

Wszczepiona w ogromną technopolię, liczącą 1300 przedsiębiorstw , gdzie co dzień pracuje 30 000 osób, chrześcijańska wspólnota parafii św. Pawła Narodów nie przestaje głosić, że spotkanie z Chrystusem jest możliwe dla każdego człowieka, kimkolwiek by był!

Wielu parafian technopolii zgodziło się dać świadectwo o swoim osobistym doświadczeniu z Chrystusem, o sposobie, w jaki to spotkanie przemieniło ich życie rodzinne, zawodowe, ich relacje... Ich wiara powołuje nas, abyśmy pozwolili Chrystusowi odnowić naszą inteligencję i ludzką mądrość i przyjęli Go bez ograniczeń w konkrecie naszego życia!
Cytować
 
 
#11 Sekretariat ERM 2015-05-11 08:40
cd.
Haoxin (wymawia się Haoszin) jest młodym Chińczykiem z Szanghaju, który po doświadczeniu obecności Boga przeżytym w katedrze jego rodzinnego miasta, przybywa do Francji, z pragnieniem poznania Boga chrześcijan. Nigdy w życiu nie spotkał chrześcijanina! To właśnie w Sofia Antipolis odbędzie swą drogę ku Bogu... która wpłynie także na jego narzeczoną Lili i rodziców, żyjących w kulturze buddyzmu.

Takich przemian życia, dokonanych przez Chrystusa, jest wiele w parafii św. Pawła Narodów w Sofia Antipolis, którą od 2001 roku zajmuje się Wspólnota Chemin Neuf. Księża, celibatariusze konsekrowani i rodziny, wspólnie wybrali oni posługę Kościołowi, parafii, naśladując Chrystusa ubogiego i pokornego.
Cytować
 
 
#10 Sekretariat ERM 2015-05-11 08:39
Przesyłamy jeszcze informacje o Chińczyku Xaoxin (Ojciec opowiadał Jego historię podczas naszej ostatniej wspólnej Mszy Świętej)- link do filmu i artykuł o filmie

http://www.netforgod.tv/VOD/index_en.html#

"Haoxin i Krzyż"

Jak Bóg się objawia? Jak rozpoznać Jego działanie w sercach?

Jak głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa wszystkim narodom?

Film na ten miesiąc prowadzi nas z Chin do katolickiej parafii w Sofia Antipolis, na Lazurowym Wybrzeżu, na południu Francji. Bulwersująca historia Haoxin oraz świadectwo Ojca Gilles Sander, głoszącego Słowo Boże Chińczykom mieszkającym we Francji, uświadamiają nam całą wagę ewangelizacji tego ogromnego kraju, jakim są Chiny (1,3 miliarda Chińczyków).
Cytować
 
 
#9 Sekretariat ERM 2015-05-11 08:38
Mamy jeszcze wiadomość i przypomnienie od Ojca Mirosława Piątkowskiego, Werbisty. Na pewno przeczytają wszyscy, którzy zainteresowali się ostatnim kazaniem księdza i ci, którzy chętnie poznaliby bliżej język chiński!

Polecamy! :):

Na lewej cześci stuły jest napisane: wo shi sheng 我是生, a na prawej: ming zhi liang 命之糧, to razem jedno zdanie: wo shi sheng ming zhi liang - "Jestem pokarmem życia (po polsku mówimy: chlebem życia).
Dokładnie to oznacza: wo - ja, shi - jestem, shengming - życie, liang - pokarm.
Cytować
 
 
#8 Kama 2015-05-07 16:33
Wiadomo o której mniej więcej będą zdjęcia ? :)
Cytować
 
 
#7 ania 2015-05-06 15:38
warsztat dziennikarski i taki błąd?! "ERM-owicze" ?
chyba ERM-ici !!!
Cytować
 
 
#6 Radek 2015-05-06 14:43
Blisko 3tys.zdjec będzie dostępnych jutro. Wgrywa ja się :)
Cytować
 
 
#5 Ania 2015-05-05 19:30
Dziewczyny drogie, uczestniczki warsztatu dziennikarskieg o, proszę o kontakt:
Cytować
 
 
#4 Zespół Dziennikarski 2015-05-05 14:38
Czy to jedyne wspomnienia związane z Sieradzem;)??? Prosimy o więcej inwencji twórczej:) Zdjęcia będą jak zawsze - już wkrótce!
Cytować
 

1% a tyle dobra!

Czekamy na Twoją pomoc!

 

Stowarzyszenie "Dorośli dla Dzieci"

KRS 0000222915


Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku


Dodaj wiadomość

Zachęcamy do redagowania naszej strony! Piszcie o Waszych wspólnotach, spotkaniach, ogniskach, wyjazdach itp. Można również publikować ogłoszenia, np. zaproszenia na spotkania Waszego ERM-u.
Dodaj tekst na stronę!