MDW 2015 - warsztaty i zgłoszenia

Uwaga, uwaga!
Prezentujemy krótki opis warsztatów, które chcemy zaproponować Wam podczas Młodzieżowych Dni Wspólnoty w Sieradzu. Każdy uczestnik spotkania może wziąć udział tylko w jednym warsztacie. Liczba miejsc jest ograniczona, zatem przy zapisach liczy się kolejność zgłoszeń. Wszystkie są interesujące i pewnie w każdym chciałoby się wziąć udział, ale... niestety trzeba zdecydować!

 

Wojownicy Pana, czyli moc w uwielbieniu

Kiedy wielbimy Boga, pozostawiamy nasze „ego”. Zostawiamy strach, gniew, niepokój, smutek, bóle i zranienia, użalanie się nad sobą, urazy, a wychodzimy naprzeciw Bogu.
Ci, którzy nigdy nie mieli okazji, a zawsze pragnęli uwielbiać Pana          z okrzykami radości grając Mu na bębnie, cytrze :) i innych instrumentach, tu będą mogli tego doświadczyć. Jeśli posiadacie własne instrumenty, zabierzcie je koniecznie ze sobą, choć ich brak nie jest przeszkodą do udziału w warsztacie.
WAŻNE! W zgłoszeniu prosimy podać, czy osoba zapisująca się            na te warsztaty przyjedzie z własnym bębnem, grzechotką, kołatką itp.

                                        

„Słowo Boże jest Prawdą”
Na czym polega praca dziennikarza? Co to jest prasa? To pytania tylko z pozoru proste. Odpowiedzi mogą zaskoczyć niejednego. Jeśli chcesz poznać całą prawdę o pracy w gazecie z perspektywy Bożej                   i dodatkowo zdobyć praktyczne umiejętności dziennikarskie,                 to z pewnością ten warsztat jest dla Ciebie!
WAŻNE!
W zgłoszeniu prosimy podać, czy osoba zapisująca się            na warsztaty posiada własny dyktafon (może być w komórce). Uczestnicy warsztatu proszeni są o wzięcie ze sobą Pisma Świętego oraz ulubionych dzienników lub czasopism.

 

W obiektywie Pana Boga
Jak uwiecznić na zdjęciu obraz mądrości Bożej w świecie? Co zrobić, aby moje zdjęcie przemówiło? - To nasz cel. Jeśli masz aparat fotograficzny i chęć udoskonalenia kunsztu fotografa - jest to warsztat dla Ciebie.
WAŻNE! Osoby biorące udział w warsztacie proszone są o wzięcie własnego aparatu.

 

„Tyś jak skała…”
Jeśli chcesz dowiedzieć się, ile kosztowała średniowieczna książka,        co to jest minuskuła oraz jeśli chcesz doświadczyć, czy trudno jest kaligrafować przy użyciu pióra maczanego w atramencie – te warsztaty są dla Ciebie! Jednym z tych efektów będzie fragment Pisma Świętego pisany gotykiem i ozdobiony kolorowymi atramentami – można go będzie ofiarować komuś w prezencie lub zatrzymać dla siebie.

 

Światło kontra ciemność

Aby Eucharystia była spotkaniem z Żywym Bogiem i przemieniała cię   na Jego obraz i podobieństwo, proponujemy zgłębianie zasad liturgicznych poprzez przygotowanie pięknej oprawy liturgicznej MszyŚw.

 

On i ja – świat jest z Nim cudowny! Adoracja

Jako dzieci Boże jesteśmy prowadzeni przez Ducha Świętego                    i przychodzi dla nas też taki czas, w którym należy zamilknąć. Musimy mieć „słuchające uszy”, aby usłyszeć, co Duch Święty chce nam powiedzieć. Modlitwa to komunikowanie się z Bogiem, które musi się odbywać w obydwu kierunkach! Przedstawimy ci różne sposoby medytacji, a jedną z nich będzie medytacja z rysowaniem. Pomoże nam w tym ikona. Co to jest i jak to się robi, dowiesz się na warsztatach adoracji.

Lustro Słowa Bożego. Pamiętaj: Żyjesz tym, czym się karmisz!

Lubisz wcielać się w różne postaci, przebierać się i odgrywać kogoś, kim nie jesteś, to zapraszamy cię na zajęcia teatralne. Tu dowiesz się więcej o reżyserii, scenografii i grze aktorskiej. Fundamentem                do zgłębiania tych treści będzie Słowo Boże.

 

Taniec marnotrawnego syna

Taniec odgrywa ważną rolę w religiach całego świata. Jest on najczęściej nieodłącznym elementem wielu obrzędów religijnych              i zalicza się go często do sfery sacrum. Śmiało można stwierdzić,        że najstarszy znany nam opis tańca pochodzi z Biblii, a dokładniej ze Starego Testamentu. Opis ten odnosi się do króla Dawida, który tańczy przed Arką Przymierza. Jeśli w jakimkolwiek stopniu interesujesz się tańcem, to warto znać jego najstarsze opisy, wiedzieć, co mówi o nim właśnie Biblia, a przede wszystkim potańczyć!

 

Sztuka walki duchowej
Lubisz walczyć i odnosić zwycięstwo? Skoro tak, to zapraszamy cię       na te warsztaty. Tu dowiesz się, czym jest miecz Słowa Bożego, jak się nim posługiwać oraz jaką zbroję przywdziać, by odnieść zwycięstwo.

 

Ołówek w ręku Boga
Tu potrzebne są zdolności plastyczne, trochę wyobraźni i poczucie estetyki. Czujesz się na siłach? Dołącz do nas. Każda zdolna para rąk się przyda.
WAŻNE! Przywieź ze sobą materiały do technik plastycznych, którymi lubisz się posługiwać, a efekt twojej pracy będzie murowany.

 

„Piękna jesteś przyjaciółko moja”
„Nie szata zdobi człowieka”, na pewno znasz to powiedzenie i nie raz przekonałeś się, że jest ono prawdą. Jaka jest istota tej myśli, dowiesz się na warsztacie plastyczno-biżuteryjnym.

WAŻNE! Przywieź ze sobą starą biżuterię, gumeczki, rzemyki, koraliki.

 

Reklama Słowa Bożego

Warsztat dla ewentualnych młodszych uczestników ODW (np. kl.V)! Zamiarem tego warsztatu jest nabycie umiejętności niesienia Słowa Bożego wszędzie tam,    gdzie postawi cię Pan.

 

Życzymy trafnego wyboru i czekamy na Wasze zgłoszenia!!

 

Formularz zgłoszeniowy

 

PROSIMY, ABY KAŻDY ZABRAŁ ZE SOBĄ PISMO ŚWIĘTE!!!

NIE MASZ GO W DOMU – POŻYCZ OD INNYCH.

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież

1% a tyle dobra!

Czekamy na Twoją pomoc!

 

Stowarzyszenie "Dorośli dla Dzieci"

KRS 0000222915


Wypełnij PIT przez internet i przekaż 1% podatku


Dodaj wiadomość

Zachęcamy do redagowania naszej strony! Piszcie o Waszych wspólnotach, spotkaniach, ogniskach, wyjazdach itp. Można również publikować ogłoszenia, np. zaproszenia na spotkania Waszego ERM-u.
Dodaj tekst na stronę!